Odstraňování stránek

Pro odstranění stránky otevřete její editaci, vyberte veškerý její obsah a nahraďte ho jediným slovem

    delete

Je vhodné přidat do pole Souhrn komentář vysvětlující proč jste danou stránku odstranili. (Pole Souhrn se obyčejně nachází hned pod editační textovou oblastí).

Po uložení změn je stránka odstraněná. Jako bezpečnostní pojistka stránka na serveru stále existuje (s časovým údajem - timestamp) a wiki administrátor? jí může obnovit na původní stránku.

Pokud máte podezření, že stránka byla vymazána, ale nejste si jisti, podívejte se na Poslední úpravy (RecentChanges) wikiskupiny. Vymazání stránky se považuje za změnu stránky a je tedy na tomto místě dohledatelná (stejně jako na VšechnyPosledníZměny (Site.AllRecentChanges).

Předvolené slovo používané na mazání stránek ("delete") je možné změnit v config.php nastavením proměnné $DeleteKeyPattern (viz EditaceProměnných?). Pokud existuje riziko zlomyslného mazání stránek, je dobré změnit tento pokyn na nějaký méně odhadnutelný. Existuje i návod(recept) na vytvoření vlastní akce mazání vKuchařka:MazacíAkce.

Odstraňování skupin a kategorií

Když vytvořím Skupinu (Group) nebo Kategorii (Category), jak se mohu zbavit oné skupiny či kategorie?

Odstraňte nežádoucí stránky z wiki.d/ . (Přístup přes wiki nevyřeší problém, neboť se mazání bere jako "změna", což způsobí že se stránka RecentChanges (PosledníZměny) znovu vytvoří.)

<< Attach lists? | IndexDokumentace | Instalace >>