Tvorba nových stránek

autoři (základní) Chcete-li vytvořit novou stránku, potřebujete upravit starou stránku, a na ní přidat odkaz na stránku, kterou chcete vytvořit.

Pro odkázání na Vaši novou stránku si ji musíte pojmenovat. Nejlepšími názvy jsou ty, které popisují obsah stránky, jelikož ty si každý může jednoduše zapamatovat a napsat je potom rovnou.

Existují dva hlavní způsoby, jak vytvořit novou stránku:

  1. Dvojité hranaté závorky: Napsáním [[moje nová stránka]] vytvoříte odkaz na moje nová stránka?. S odkazmi v dvojitých hranatých zátvorkách možno robiť veľa vecí.
  2. WikiSlová: Na serveroch, ktoré majú zapnuté WikiSlová ako syntax pre tvorbu odkazov, napísanie MojaNovaStranka vytvorí odkaz na MojaNovaStranka?. WikiSlová? sú SpojeneSlovaZacinajuceVelkymiPismenami, a, na takýchto serveroch, nie sú potrebné dvojité hranaté zátvorky aby sa stali odkazmi. Všimnite si, že niektoré servery majú vypnuté odkazy pomocou WikiSlov -- vrátane tohto!

Môžete vidieť, že odkazy na moja nova stranka? majú všetky za sebou otázniky. To preto lebo moja nova stranka? ešte nebola napísaná. Kliknutie na odkaz vás prenesie na editovací formulár, kde môžete napísať a uložiť novú stránku.


Ďalší spôsob ako vytvoriť stránku: v poli adresy vo vašom webovom prehliadači (kde je URL stránky), zmeňte názov aktuálnej stránky na názov stránky, ktorú chcete vytvoriť, a stlačte Enter alebo urobte to čo by ste normálne urobili aby ste prešli na nové umiestnenie. PmWiki vám potom svedomito oznámi, že stránka, ktorú ste zadali neexistuje, ale môžete kliknúť na odkaz "Upraviť" aby ste vytvorili, upravili a uložili novú stránku.

Zlé na tejto metóde je, že na vašu novú stránku nie sú žiadne odkazy, takže ste jediná osoba, ktorá vie, že existuje. Bude sirotou, nečítaná, neodkazovaná, nemilovaná. Preto pridanie odkazu na existujúcu stránku alebo na BočnúLištu je lepší spôsob pre vytvorenie stránky.


Môžete tiež organizovať príbuzné stránky do skupín?, a odkazovať medzi stránkami v rôznych skupinách. Zistite viac?.

<< Základy editace | Index dokumentácie | Odkazy >>